صفحه نخست - روش‌های مهاجرت - ازدواج 

کسانی که در اسپانیا زندگی می کنند (یا به فکر مهاجرت به اسپانیا هستند) و اگر با یک فرد محلی در ارتباط باشند، احتمالاً نام pareja de hecho شنیده باشند.  به هر حال اگر شخصی برای مهاجرت به اسپانیا گزینه ازدواج را انتخاب کرده، شاید این مطلب برایش مفید باشد

به طور خلاصه در اسپانیا دو نوع ازدواج ثبت شده وجود دارد. ازدواج رسمی و قانونی تحت نام matrimonio که تمام قوانین حقوقی ازدواج در اسپانیا در مورد آن قابل اجراست و نوع دیگر ازدواج به نام pareja de heho شناخته میشود که به شما بسیاری از مزایای ازدواج با یک شهروند اروپایی را میدهد بدون بسیاری از تعهدات، چیزی شبیه شریک رسمی یا اتحاد مدنی یا همان صیغه ی خودمان.


​​​​​​​از جمله مزایای این نوع ثبت ازدواج:


۱: اگر شریک زندگی شما شهروند اروپایی باشد ، و آن شهروند اقامت اسپانیا را داشته باشد می توانید در اسپانیا زندگی و کار کنید.

۲: به محض داشتن وضعیت رسمی pareja de hecho ، دقیقاً مثل اینکه ازدواج کرده اید ، می توانید تحت پروسه "پیوند با خانواده" برای اقامت خودتان را به راحتی دریافت کنید


شرایط و قوانین این نوع ازدواج در هر یک از بخش های خودمختار اسپانیا می تواند اندکی متفاوت باشد اما به طور کلی جهت دریافت اقامت اسپانیا از این طریق ابتدا باید ازدواج خود را به صورت pareja de hecho درشهرداری بخش مربوطه به ثبت برسانید.مدارک مورد نیاز:

۱. فتوکپی یا اصل مدرک شناسایی متقاضی(پاسپورت، کارت اقامت و..) به همراه کارت اقامت شریک زندگی وی

۲.گواهی امپادرونامینتو( نوعی گواهی که از شهرداری گرفته میشود جهت اثبات اینکه فرد مورد نظر در آن شهر سکونت دارد )

۳. گواهی وضعیت تاهل(فرد باید ثابت کند در رابطه با هیچ شخص دیگری نیست)

​​​​​​​۴. گواهی پرداخت هزینه تکس

پس از ثبت ازدواج و دریافت گواهی مربوطه در مرحله بعد  به ارگان مهاجرت بخش مربوطه مراجعه نموده و درخواست دریافت کارت اقامت میکنید. این اقامت اقامتی ۵ ساله خواهد بود. 

به طور خلاصه چه از طریق ازدواج قانونی matrimonio چه از طریق نوع ثبت شده pareja de hecho قادر به دریافت کارت اقامت اسپانیا خواهید بود و تفاوتی در نوع کارت اقامت نخواهد بود. تفاوت فقط در نوع ازدواج و  مزایای مربوط به هر نوعی از این ازدواج ها از نظر قوانین مالی و طلاق و مرگ و... خواهد بود
​​​​​​​

​​​​​​​نکات جالب در مورد اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج:


۱: فرد خارجی لزوما مهم نیست که قبل از آشنایی با شریک زندگی خود، به صورت قانونی و معمول در اسپانیا زندگی می‌کرده باشد

۲: برای گزینه ی pareja de hecho نباید فرد  زوج تابع اروپا، از اقوام نزدیک باشد مثل پسر عمه ، دختر دایی و ...

​​​​​​​۳: ازدواج از طریق رسمی (matrimonio) با ازدواج به صورت شریک رسمی یا اتحاد مدنی  ( pareja de hecho) تفاوتهایی برای زندگی آینده ی زوج دارند. تفاوت در میزان ارث، تفاوت در میزان استفاده از مالیات بر درآمد، تامین اجتماعی و کلیه مواردی که مربوط به مسائل مالی و اقتصادی میشود.

نظرات شما

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.