صفحه نخست - زندگی‌ در اسپانیا - بیمه و درمان - بیمه خصوصی 

علیرغم وجود سیستم درمانی دولتی رایگان در اسپانیا همچنان سیستم درمانی خصوصی و بیمه های خصوصی از محبوبیت زیادی برخوردارند. از دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱.  وجود لیست های طولانی انتظار در سیستم درمانی دولتی برای ویزیت یک متخصص.

۲. امکان انتخاب متخصص دلخواه یا مرکز بیمارستانی خاص.

۳. بهره مندی از مزایای تکمیلی  مانند ویزیت اینترنتی توسط پزشک و پاسخگویی تلفنی 24 ساعته برای مشاوره های پزشکی.

۴. همچنین در صورت نیاز به بستری در بیمارستان، اتاق خصوصی تک نفره با یک تخت برای یک همراه.

۵. دسترسی سریع به سطح بالا و با کیفیتی از خدمات درمانی ، پزشکی ، بیمارستانی و جراحی . 


بیمه درمانی خصوصی چیست؟

 قراردادی است که بین بیمه گر و بیمه شونده منعقد میشود مبتنی بر ارائه خدمات بهداشتی درمانی در صورت تصادف یا بیماری .که تخصص های مختلف پزشکی را پوشش می دهند.

​​​​​​​

به چه گروهی تعلق می گیرند؟

 برای هر سطح اقتصادی - اجتماعی، پک های بیمه درمانی مختلف با مزایای جالب و متنوع ارائه میشود که متقاضی حق انتخاب درصد و نوع پوشش دهی بیمه را با توجه به هزینه احتمالی خواهد داشت.


انواع بیمه های درمانی خصوصی:

​​​​​​​الف) از لحاظ نوع بیمه:


۱. بیمه خدمات درمانی: که در واقع مجموعه هایی از خدمات بهداشتی درمانی توسط شرکت بیمه تنظیم می شود متناسب با نیاز متقاضیان با پوشش دهی ویزیت پزشک ، بستری بیمارستانی و آزمایشات تشخیصی و... این نوع از بیمه را نیز می توان به دو گروه کلی تقسیم بندی کرد:

​​​​​​​

​​​​​​​۱.۱. بر اساس سطح پوشش بیمه:

۱.۱.۱. بیمه مُدولار :

​​​​​​​با توجه به نیازهای بیمه شونده به او اجازه می دهند تحت پوشش فقط یک بخش خاصی از خدمات درمانی قرار بگیرد به عنوان مثال فقط بستری بیمارستانی ، یا فقط خدمات تخصصی (نه خدمات پزشکی اولیه)،یا برعکس فقط خدمات اولیه (پزشک خانواده ) ...
​​​​​​​

۱.۱.۲. بیمه کامل:

​​​​​​​این بیمه درمانی معمولاً شامل همه خدمات پزشکی از قبیل اورژانس و مراقبت های اولیه ، تخصصی ، روش های تشخیصی و آزمایشات پزشکی ،روش های درمانی ، بستری شدن در بیمارستان و همچنین سایر مزایا یا خدمات است.۱.۲ بر اساس میزان مشارکت فرد بیمه شونده در پرداخت هزینه خدمات:

۱.۲.۱. بیمه با کارمزد(con copago):

​​​​​​​بیمه شونده درصدی از هزینه خدمات ارائه داده شده را بر اساس آنچه در قرارداد توافق شده پرداخت میکند. به عنوان مثال بخشی از ویزیت پزشک، یا بخشی از هزینه آزمایش پزشکی و...
​​​​​​​

۱.۲.۲. بیمه بدون کارمزد(sin copago): 

کلیه هزینه های بهداشتی درمانی را بیمه گر بر عهده دارد.


۲. بیمه بازپرداخت هزینه. در این نوع بیمه تمامی هزینه های درمانی ابتدا توسط بیمه شونده پرداخت میشود و بیمه گر تضمین میکند درصدی از هزینه ها را بر اساس آنچه قبلا در قرارداد توافق شده به فرد بیمه شونده بازگرداند.


​​​​​​​
​​​​​​​ب) از لحاظ نوع قرارداد؛


​​​​​​​۱. بیمه نامه های فردی:

این بیمه نامه ها توسط شخص بیمه شده به عنوان اشخاص حقیقی ، برای خود و خانواده شان منعقد می شود.


​​​​​​​۲. بیمه نامه های گروهی:

معمولا توسط افراد خود اشتغال و یا برای شرکت ها منعقد می شوند.


​​​​​​​
 هزینه ها:

با توجه به انواع متعدد بیمه ها و تنوع بسیار در محدوده پوشش دهی خدمات پزشکی ارائه شده ، بازه گسترده ای در هزینه ماهیانه شرکت های مختلف بیمه دیده میشود ، همچنین سن بیمه شونده،  وجود بیماری زمینه ای و ..هم در هزینه بیمه تاثیرگذار میباشد. اما به طور میانگین می توانید هزینه ای حدود ۴۰ یورو را در برای یک بیمه بدون کارمزد و با پوشش خدمات پزشکی مناسب در نظر داشته باشید​​​​​​​

نظرات شما

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.