صفحه نخست - زندگی‌ در اسپانیا - بیمه و درمان - خلاصه ای از سیستم بهداشت درمانی در اسپانیا 

همانند سایر کشورها دو نوع سیستم درمانی در اسپانیا وجود دارد:

۱: سیستم بهداشتی درمانی دولتی؛ که ارائه دهنده خدمات دولت اسپانیا است و متولی تدوین سیاست های بهداشتی کشور است

۲: سیستم بهداشتی درمانی خصوصی؛ که ارائه دهنده خدمات شرکت های خصوصی هستند.


 
​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​به طور کلی دو سطح مراقبتی در اسپانیا تعریف شده:


مراقبت های اولیه: که عمدتا در سطح بیمارستان های دولتی وخدمات به طور رایگان از طریق یک تیم کاری به شخص ، خانواده و جامعه ارائه میشود. این خدمات شامل  فعالیت های ارتقا سلامت ، پیشگیری ، درمان و توان بخشی میشود.

مراقبت تخصصی: شامل کمک های تکمیلی و تخصصی در سطح بیمارستان ها و مراکز خاص انجام می شود. که این سطح از خدمات هم به صورت دولتی و هم خصوصی در دسترس است.

خدمات درمانی در کشور اسپانیا. توریسم درمانی

​​​​​​​بیمارستان ها و سطح خدمات آنها:

بیمارستان دولتی:

​​​​​​​در اسپانیا تمامی خدمات ارائه شده در بیمارستان های دولتی با کیفیت بالا و کاملا رایگان است . بر اساس قانون سلامت و بهداشت عمومی کشوری هر بیمارستان دولتی در هر منطقه ای از کشور موظف است  در هر زمینه تخصصی درمانی حداقل یک بخش مربوطه داشته باشد. هر کودک از بدو تولد به یک متخصص اطفال ارجاع داده میشود و تا سن ۱۴ سال تحت نظر وی پایش خواهد شد. افراد بزرگسال نیز که تحت پوشش بیمه دولتی هستند از طریق سیستم پزشک خانواده تحت پوشش کلیه خدمات دولتی بهداشتی و درمانی به صورت رایگان خواهند بود. تمامی خدمات اعم از ویزیت پزشک ،خدمات اورژانس، حمل و نقل آمبولانس، بستری ، آزمایشات پزشکی ومراقبت های پایه دندان. مراقبت های تخصصی مثل زنان و زایمان و...در سیستم دولتی به صورت رایگان به شهروندان ارائه میشود تنها هزینه احتمالی درصد بسیار ناچیزی از هزینه دارو خواهد بود .

پزشکان تامین اجتماعی اسپانیا حقوق خود رو از دولت و بر اساس قرارداد خود دریافت میکنند و از نظر مالی نه با بیمار و نه با بیمه هیچگونه ارتباطی ندارند و بدین جهت درآمد پزشکان اکثرا بسیار همگن است. در مورد مراقبت های تخصصی ، ابتدا باید به پزشک خانواده خود مراجعه کنید تا در صورت لزوم وی شما را به متخصص مربوطه ارجاع دهد.


 بیمارستان تخصصی:

​​​​​​​اما کمی متفاوت تر از نوع دولتی اداره  میشوند و بیش از 65٪ تختخوابهای آن اختصاص یافته به یک حیطه تخصصی پزشکی هستند و اگرچه سایر دپارتمان های تخصصی را به صورت کوچکتر پوشش داده و خدمات مربوطه نیز ارائه داده میشود اما به طور ویژه در یک حیطه تخصصی شناخته شده تر و فعالتر هستند .  به عنوان مثال جراحی یا بیمارستانهای اطفال ، بیمارستانهای زنان و زایمان،  سالمندان و ...
​​​​​​​

نظرات شما

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.