دانشجویی یکی دیگر از روشهای اقامت در اسپانیا است. البته اگر دقیق تر خواسته باشیم بیان کنیم ، اقامت از طریق دانشجویی از نظر حقوقی اسپانیا، اقامت محسوب نمیشود بلکه مجوز حضور برای تحصیل حساب میشود که در اصطلاح اسپانیایی به Estancia por estudios معروف است.  
​​​​​​​

شرایط اخذ اقامت دانشجویی:​​​​​​​

همانطور که مشخص است مهمترین مدرک و شرط شروع پروسه ی اقامت دانشجویی داشتن پذیرش از یکی از موسسات آموزشی معتبر در اسپانیا است. برای آشنایی با دانشگاه های اسپانیا میتوانید بخش "تحصیل" در این وب سایت را ملاحظه کنید.

غیر از صلاحیت تحصیلی متقاضی ،  نشان دادن شرایط مالی مناسب برای حضور و تحصیل در اسپانیا نیز از شرایط مهم و اساسی برای اخذ اقامت از طریق کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا می‌باشد.  

فرمول محاسبه تمکن مالی مناسب به شاخصی وابسته است به نام IPREM. توضیحات بیشتر در مورد این شاخص در بخش اقامت تمکن مالی داده شده است میتوانید مطالعه
بفرمایید​​​​​​​.  فردی که متقاضی تحصیل و اخذ اقامت دانشجویی است میبایست توانایی  تمکنی برابر با ۱۰۰٪ IPREM  را نشان دهد. برای هر یک از اعضای دیگر خانواده نیز تمکنی معادل با 75٪ IPREM نیاز است. باز هم باید تاکید کنیم این مبالغ مینیمم برای درخواست میباشد و قطعا روی مبالغ مینیمم مانور زدن بسیار پر ریسک خواهد بود. برای هر پرونده ی دانشجویی نیز ممکن است متفاوت باشد. در این مورد میتوانید با کارشناسان تیم NIEstan مشورت کنید. 


نکاتی در مورد اقامت دانشجویی: 

۱: از سال ۲۰۱۸ بر اساس بولتن جدید قانون، فردی که متقاضی اقامت دانشجویی است میتواند این درخواست را از داخل اسپانیا نیز انجام دهد. لذا کافیست در موقع درخواست به صورت قانونی (مثلا توریستی) در اسپانیا  مقیم باشد. این قانون به نوعی خبر خوبی برای متقاضیان این اقامت بود زیرا پروسه انجام از طریق سفارت عملا حذف میشد.

۲: همانطور که گفته شد این اقامت از نظر حقوق اسپانیا، به عنوان مجوز برای تحصیل محسوب میشود لذا برای تمدیدش همچنان متقاضی باید سال قبل تحصیلی را با موفقیت سپری و برای سال جدید مشغول به تحصیل باشد.

۳: بر خلاف اقامت های دیگر مانند تمکن مالی یا گلدن، اقامت دانشجویی سال به سال تمدید میشود. برای آشنای
ی از​​​​​​​ اقامت های تمکن و گلدن میتوانید بخش روشهای مهاجرت را مطالعه بفرمایید.

۴: اقامت دانشجویی مجوز رسمی کار ندارد. البته به طور محدود و به تعداد ساعت مشخص و در زمینه های محدود کاری میتواند فعالیت کند ولی اقامت دانشجویی در کل اقامتی با اجازه ی کار محسوب نمیشود.

۵: بر خلاف اقامت های دیگر اسپانیا، این اقامت منجر به اخذ اقامت طولانی مدت یا اخذ تابعیت نخواهد شد. لازم به ذکر است که در اکثر اقامت های دیگر از جمله تمکن مالی، شخص دارنده ی اقامت
، بعد از ۵ سال اقامت در اسپانیا میتواند درخواست اقامت طولانی مدت دهد.

​​​​​​​۶: این اقامت بر خلاف اقامت های دیگر،  به صورت قانونی شرط حضور ندارد. در واقع برای میزان اقامت دانشجو در اسپانیا قانون سکوت کرده است گرچه در متن قانون ذکر شده که 
از​​​​​​​ سفرها و رفت و آمد های غیر واجب پرهیز شود​​​​​​​برای اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه ها،  نحوه ی گرفتن  پذیرش از دانشگاه ها ی برتر و موسسات آموزش عالی و سوالاتی دیگر در مورد اقامت دانشجویی میتوانید از طریق اپلیکیشن های گفتگو ( تلگرام و واتساپ) و یا از طریق ایمیل با تیم NIEstan در ارتباط باشید.

صفحه نخست - روش‌های مهاجرت - دانشجویی‌ 

اطلاعات مرتبط دیگر​​​​​​​

نظرات شما

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.