صفحه نخست - زندگی‌ در اسپانیا - بیمه و درمان -مراکز درمانی معروف 

شاخص IEH چیست؟

در اسپانیا IEH شاخصی است جهت تعین کیفیت و برتری بیمارستانی با در نظر گرفتن مجموعه ای از ویژگی ها شامل کیفیت مراقبت درمانی ، خدمات بیمارستانی ، رفاه و رضایت بیمار ، قابلیت های نوآورانه ، پشتیبانی شخصی و کارآمدی منابع ، بر پایه یک سیستم عمومی ، رایگان و با کیفیت.  چرا که همه اینها در رفاه بیماران و شهروندانی که مالیات و سهم بیمه خود را می پردازند تأثیرگذار است. همچنین کیفیت و نوآوری پزشکی به طور قطع دو رکن اساسی  است که عملکرد بیمارستان ها و متخصصان بهداشت کشور اسپانیا را تضمین می کند.

بر طبق شاخص  2015-2019 IEH بنیاد Jiménez Díaz به اتفاق آرا به عنوان بهترین بیمارستان در اسپانیا انتخاب شده است. نتایج   این پنج سال ارزیابی وضعیت بیمارستانهای اسپانیا را می توان به طور جامع در کتاب '2015-2019 Cinco años de Sanidad en España' مشاهده کرد که رتبه بندی و نتایج  جالبی را ایجاد کرده است و آن را به عنوان یک مرجع مطلق  تجزیه و تحلیل وضعیت سیستم ملی بهداشت اسپانیا قرار داده است.

از بین ۱۰ بخش بررسی شده از ۱۷ بخش خودمختار اسپانیا این بنیاد در رتبه نخست رنکینگ بیمارستانی کشور قرار داشته است.  مادرید پایتخت اسپانیا پیشتاز در داشتن بیشترین  تعداد بیمارستان های 'top 10' از نظر شاخص IEH بوده است به طوریکه بعد از بنیاد jiménez Díaz بیمارستان آموزشی La Paz در جایگاه دوم شهر مادرید و جایگاه سوم کشوری قرار گرفته است و این دو بیمارستان پایتخت در سه دوره متمادی از این شاخص پیشتاز بوده اند در تصاحب جایگاه برترین ها. مخصوصا در دوران پاندمی کوید ۱۹ بسیار کارآمد ظاهر شده اند.

بعد از مادرید شهر زیبای بارسلونا مرکز کاتالونیا جایگاه دوم را از نظر دارا بودن بیشترین تعداد بیمارستان های 'top 10 ' به خود اختصاص داده است که Hospital Clínic در جایگاه دوم کشوری ایستاده است و به دنبال آن بیمارستان آموزشی Vall d'Hebron و Quirónsalud و Teknon به ترتیب جایگاههای بعدی را تصاحب کرده اند. 

در تایید سطح بالای کیفیت بیمارستان Teknon بارسلونا همین بس که پذیرای شکیرا خواننده و همسر فوتبالیست پیکه برای تولد هر دو پسرش بوده است. همچنین در مورد Hospital Clínic بارسلونا قابل ذکر است که بیمارستان انتخابی برای عمل جراحی ریه پادشاه خوان کارلوس اسپانیا بوده است.

​​​​​​​در جدول زیر لیست ده بیمارستان برتر اسپانیا 'top 10 ' را مشاهده میکنید.
​​​​​​​
​​​​​​​

​​​​​​​


​​​​​

۱۲ بیمارستان برتر اسپانیا​​​​​​​

نظرات شما

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.