Universitat Pompeu Fabra
​​​​​​​​​​​​​

دانشگاه pompeu fabra یکی دیگر از دانشگاه های معتبر بارسلونا است.  این دانشگاه از جمله دانشکاه های جوان و نوپای اسپانیاست به طوریکه می توان گفت سنی در حدود دانشجویان خود دارد. هرچند نه تنها تاثیری در کیفیت آموزش و سطح علمی دانشگاه نداشته بلکه در سالهای اخیر جایگاه بالایی در رنکینگ های اینترنشنال به خود اختصاص داده است.
به عنوان یک دانشگاه دولتی و مدرن شهری توانسته است خود را با ریتم زندگی شهر زنده بارسلونا هماهنگ کند.
بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو در سه پردیس مختلف دانشگاه که در سطح شهر واقع شده اند در رفت و آمد هستند. پردیس ciutadella که به حیطه علوم انسانی و اجتماعی اختصاص یافته، پردیس mar که به حیطه علوم زیستی،پزشکی و  بهداشت و سلامت اختصاص یافته و علت نامگذاری آن نزدیک بودن به دریاست(mar=دریا)، پردیس poble nou که به حیطه فناوری اطلاعات و ارتباطات اختصاص یافته.
این دانشگاه در بیش از ۲۰ رشته کارشناسی و ۳۰ رشته کارشناسی ارشد و ۹ رشته دکتری مشغول به فعالیت میباشد. 
دانشگاه پامپئو فابرا شیوه آموزش ویژه و مختص به خود را دنبال میکند که بر سه هدف اصلی تاکید دارد؛ کیفیت آموزش، آموزش چند بعدی همه جانبه و آموزش دانشجو محور در جهت تحقیقات اینترنشنال. این شیوه آموزش باعث شده است که این دانشگاه جایزه بهترین پردیس بین المللی را از طرف وزارت علوم اسپانیا نصیب خود کند.
در خصوص جایگاه این دانشگاه در تحقیقات علمی اتحادیه اروپا همین بس که این دانشگاه قرارداد همکاری با بسیاری از دانشگاه های مطرح و فعال در زمینه تحقیقات و فناوری در اروپا امضا کرده است و به تبع آن پذیرای دانشجویان بین المللی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری بوده و جابجایی و انتقال بین دانشگاهی دانشجویان به سادگی امکانپذیر است.
به علاوه این دانشگاه ارتباطات قوی با شرکت ها و کمپانی های بسیاری در سطح شهر بارسلونا ایجاد کرده و بدین ترتیب انتقال دانش و نیروی کار از سطح دانشگاه به موسسات و کمپانی ها به راحتی امکانپذیر است.
از طریق پردیس ciutadella این دانشگاه میزبان مجموعه ای از بهترین مراکز و گروه های تحقیقاتی در علوم انسانی و اجتماعی است.
در پردیس بسیار زیبای mar  که چشم انداز فوق العاده ای به دریای بارسلونا دارد مراکز تحقیقاتی پزشکی و بیومدیکال قرار گرفته اند که متشکل از شناخته شده ترین مراکز تحقیقاتی در جنوب اروپا هستند. بیمارستان Mar نیز درکنار این پردیس واقع شده که با بسیاری ازمراکز تحقیقاتی اروپا همکاری دارد از جمله مرکز تحقیقاتی ژنومیک.
و در انتها در پردیس pable nou نیز با بسیاری از مراکز تحقیقاتی و موسسات مطرح جهانی در سطح علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری دارد . سه پردیس مختلف با یک سبک منحصر به فرد.لیست دانشکده‌های دانشگاه:
​​​​​​​

  • دانشکده بهداشت و علوم زندگی

  • دانشکده اقتصاد و تجارت

  • دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی

  • دانشکده ارتباطات

  • دانشکده حقوق

  • دانشکده علوم انسانی

  • دانشکده ترجمه و علوم زبانوب سایت دانشگاه:

https://www.upf.edu/home

آدرس دانشگاه:

Plaça de la Mercè, 10-12, 08002 Barcelona​​

نظرات شما

خدمات ما را ارزیابی کنید

آیا ما را به دوستان خود توصیه می کنید؟

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.